אודות

קצת עליי 

קוראים לי דוד בן עיון (27) גר בירושלים אני זה שיזמתי והקמתי את האתר Rent IL. אני מאמין גדול בביסנס של השכרת ציוד ומעודד מאוד את התרבות של שירותי השכרה אחד לשני. (זה נהנה וזה לא חסר). אני באופן אישי גם מחזיק במגוון רחב של ציוד להשכרה בקטגוריות של: תחבורה, ציוד לאירועים, וכלי עבודה. 
מתוך העשייה העסקית שלי נכנסתי גם לעולם הפרסום בדגש על בנייה וקידום אתרים. בשנים האחרונות חשבתי הרבה על בניית מערכת פרסום שתיתן מענה לאנשים שרוצים לשכור\להשכיר ציוד. 

איך הכל התחיל?

הכל התחיל כשהייתי בן 15 קניתי אז מכונת סוכר במטרה להשכיר\לעבוד איתה. המכונה עלתה לי 3500 ש"ח ואני יכול להגיד שזאת אחת ההשקעות המשתלמות שעשיתי בחיי. במהלך השנים תמיד עודדתי חברים קרובים לקנות ציוד ולהשכיר רק ראיתי שאין פלטפורמה מתאימה לפרסום.  עם השנים קניתי עוד ציוד שמיועד להשכרה ומהר מאוד הבנתי שהלקוחות שרלוונטים עבורי הם רק אלה שקרובים אליי. גם היום שאני מקבל פניות של לאנשים שרוצים לשכור ציוד השאלה הראשונה היא מאיפה אתם בארץ. המיקום הגאוגרפי הוא קריטי ברוב המקרים. לאט לאט הבנתי שיש 2 דברים שחסר בתחום הזה. 
1. שירותי השכרת ציוד בפריסה ארצית
2. אתר שיתופי שבו אפשר לפרסם ציוד להשכרה.  

עד היום מי שיש לו ציוד להשכרה צריך לייצר לעצמו מערכת פרסום מלאה על מנת לפרסם את עצמו וגם אז יקבל המון פניות מלקוחות שרחוקים ממנו ולא רלוונטיים.. הרבה שנים גילגלתי את הרעיון בראש ועם המון סיעתא דישמיא והאנשים הנכונים הצלחנו להוציא את המיזם לאור. 

 

מה יהיה באתר? 

כל מה שקשור להשכרה. בתור התחלה יהיה את הקטגוריות הבאות: קראוונים, נגררים, כלי עבודה, כלי גינון, גנרטורים, ציוד לאירועים, מתנפחים, דוכני מזון, השכרת משאיות, רכבים מסחריים, השכרת רכבי יוקרה. באתר יופיעו מפרסמים שהם עסקים שעובדים כבר בתחום וגם אנשים פרטיים שמעונינים לעשות קצת ביזנס וכאן נכנס גם החזון של האתר. 

 

החזון של האתר: 

לייצר מסגרת עסקית לאנשים פרטיים שרוצים לעשות ביסנס. גם אם יש כבר ברשותם ציוד וגם אם הם מעונייניים להשקיע בציוד שיניב להם הכנסה ללא הרבה תפעול או השקעה של זמן. בעזרת האתר נוכל קודם כל להפנות אל המשכירים לקוחות שמעונינים לשכור את הציוד שלהם. כמו כן האתר יהוה גורם שילווה את המשכירים בכל מה שיצטרכו על מנת לפתח את העסק שלהם. בדגש על התנהלות חוזית נכונה תוך לקיחת ערבות מהשוכרים. באתר יהיו גם מפרסמים עסקיים חברות השכרה שיש ברשותם מגוון רחב של ציוד. בלי אותם מפרסמים לא נוכל לספק היצע מספיק רחב באתר גם מבחינת ציוד וגם מבחינת פריסה גיאוגרפית ולכן הם גם יהיו איתנו פה. 

השכרת ציוד בפריסה ארצית:

האתר הוקם במטרה נוספת להנגיש את תחום ההשכרה לפי מיקום גיאוגרפי. נעשה הכל להנגיש את התחום שיהיה מגוון של ציוד להשכרה בכל איזורי הארץ. שיהיה קל למצוא את הציוד שאני צריך מבלי לסוע רחוק. 

 

מודל העסקי של האתר

לאתר יש מודל עסקי ותכנון איך להכניס כסף מהמפרסמים באתר. אומנם יש במיזם גם משהו חברתי אבל גם מיזם חברתי חייב להיות כלכלי. במיזם הושקע עד לעכשיו המון מחשבות, זמן וכסף. בשביל להמשיך לעשות ולפתח את האתר נהיה חייבים לגבות כסף בעתיד הקרוב מהמפרסמים. 

 

תשלום עבור פרסום באתר: 

כרגע הפרסום באתר ללא תשלום. ברגע שנמלא את האתר במפרסמים בפריסה ארצית עם מגוון רחב של מודעות. ישלמו המפרסמים תשלום עבור כל ליד שיקבלו מהאתר. ליד= פנייה מלקוח רלוונטי. אני מאוד מאמין במתכונת של קיבלת שילמת. לא יהיה תשלום חודשי קבוע למפרסם,  התשלום יהיה רק בעבור הפניות שיקבלו המפרסמים באתר. במתכונת כזאת יש אינטרס למערכת האתר להביא עוד תנועה לאתר והתשלום על הפרסום הוא באופן יחסי והוגן כלפי כולם. 

 

בואו ותהיו חלק מהמיזם 

מקווה שהאתר ישמש אותכם ויעזור לכם למצוא בקלות את מה שאתם מחפשים. כמו כן נשמח לראות אותכם בין המפרסמים באתר. אם יש לכם רעיונות. עצות לשיפור ושידרוג האתר נשמח לשמוע כל דבר. 

 

לוח השכרה של ישראל (1280 × 768 פיקסל)