מה ההבדל בין קראוון ישראלי לקראוון אירופאי?

קרוואן ישראלי או קרוואן אירופאי

תמיד שאלתם את עצמכם מה ההבדל בין קרוואן ישראלי לאירופאי ? במאמר זה נענה לכם על הכל .

איזה קראוון כדאי לי לקנות?

בבואכם לקנות או לשכור קראוון, כמו כל מוצר אחר, כדאי לבחון ולהתאים אותו לצרכים שלכם, שכן, לקראוון יש כמה משתנים בסיסיים אליהם כדאי לשים לב:

מידות (אורך, גובה ומשקל) ורשיונות

הם רלוונטים גם לשם הנוחות בתוך הקראוון וגם לשם ההתניידות איתו בדרכים, חלק מהרכבים הפרטים יכולים לגרור את הנגררים הקלים ואילו לקראוונים נגררים גדולים יותר יש צורך ברכבים מאסיביים ולעיתים קרובות גם ברשיון נהיגה בדרגה גבוהה יותר מהסטנדרטי (סובארו XV  לדוגמא יכול לגרור נגרר במשקל 750 ק"ג ללא בעיה והנהג יכול להיות עם רשיון נהיגה רגיל אך לא כך הדבר לגבי קראוון נגרר במשקל 2500+ ק"ג או אוטו בית ממונע גדול).

איזה קראוון כדאי לי לקנות?

תוכלו למצוא חלק מהמידע אודות כושר הגרירה של הרכב שלכם ברשיון הרכב.

אודות סוג רשיון הנהיגה בו אתם מחזיקים תוכלו לקרוא ברשיון הנהיגה שלכם. ברור שנהג רכב פרטי ונהג משאית רגילים לנהוג בצורות שונות האחד מהשני ולכן, חשוב לבצע התאמות בין רשיון הנהיגה שלכם לכושר הגרירה של הרכב שלכם או לאוטו-בית הממונע שלכם.

האורך והגובה של הקראוון משפיעים על הנוחות בזמן השהייה בקראוון אך גם יכולים להוות מגבלה בזמן ההתניידות והחניה כשאתם בדרכים, ישנן תקנות שאומרות בכמה סנטימטרים ניתן לעבור את רוחב הרכב הגורר, וכדאי לשים לב לכך טרם שכרתם או קניתם קראוון.

סוג הקראוון אירופאי / ישראלי

קראוון המיוצר באירופה מגיע עם סטנדרטים אירופאיים, גם בעיצוב והנראות שלו, אך גם בחומרי הגלם. הבידוד מותאם יותר למזג האוויר הקר האירופאי, כך לפעמים גם שקעי החשמל והמוצרי החשמל. (תוכלו למצוא בקראוון אירופאי מקרר ספיגה שעובד עם חימום של גז אמוניה, חימום 3 מצבים, ודוד לחימום המים במקלחת).

מחיר קראוון אירופאי לקניה מתחיל בעשרות אלפי שקלים ומגיע למאות אלפי שקלים, יבוא קראוון מאירופה דורש מיסוי די גבוה ולכן מחיר אטרקטיבי של קראוון מחו"ל לא בוודאות יישאר כזה לאחר יציאתו מהנמל בארץ.

מחירי ההשכרה נעים מכמה מאות ללילה עד כאלפיים שקלים ללילה בהתאם לסוג הקראוון אותו אתם שוכרים, כמות הלילות, מיקום השהייה ורמת הביטוח.

הקראוון האירופאי מצליח לשמור טוב על ערכו גם בחלוף השנים, ולכן אם אתם עומדים בפני רכישת קראוון ומתייחסים לכך כאל השקעה משתלמת בנוסף לחווית הטיולים ייתכן ועדיף לרכוש קראוון אירופאי מול זה הישראלי שמאבד יותר מערכו בכל שנה שעוברת.

סוג הקראוון אירופאי / ישראלי

קרוואן ישראלי האם כדאי לקנות?

קראוון המיוצר בישראל קודם כל – מיוצר בישראל, לטוב ולרע… יש עם מי לשוחח ונגישות לאן לפנות, העם הקומבינטור הישראלי ידע למצוא את הדרך לשדרג ולמצוא פתרונות לבעיות שעולות מהשטח ולרוב גם יש התיחסות נאותה לחום הישראלי ולאביזרי החשמל הישראלים אך אולי פחות לענייני רטיבות ונזילות.

מחיר קראוון ישראלי לרוב זול יותר בין ועומד על כ 40000 ש"ח ל כ- 200000 שקלים, בהתאם לרמת האיבזור שלו, גודלו והאם הוא ממונע או נגרר.

קרוואן ישראלי האם כדאי לקנות?
קרוואן ישראלי בשלג של הרי המרכז .

שכירות של קראוון ישראלי לרוב זול יותר מהאירופאי וינוע בין 500 ל1000 שח ללילה. קראוון ישראלי לרוב מותאם לתנאי השטח הישראלים, עמיד יותר לחום הקשה הפוקד אותנו בחודשי הקיץ בארץ וזאת ביחס לקראוונים האירופאים המותאמים לקור, אך רבים מהקראוונים הישראלים לא עברו כהלכה את תהליך הרישוי להפוך להיות קראוון המותאם למגורים ולכן הדבר הופך להיות לא חוקי ברגע שאתם ישנים בנגרר שלא הוסדר למגורים – ברשיון של כלי הרכב עצמו.

משקל של קרוואן ישראלי

נושא חשוב מאוד בקרוואנים הוא עניין המשקל. היצרנים האירופאים עם השנים למדו והבינו איך לייצר קרוואנים מחומרים איכותיים וקלים שבסוף הבנייה הקרוואן לא ישקול הרבה. ליצרנים הישראלים יש עוד הרבה מה ללמוד איך לייצר קרוואנים קלים במשקל. רוב הקרוואנים הישראלים שמיוצרים פה אפשר לומר עליהם שהם כבדים יחסית. משקל הקרוואן לדעתי הוא נושא סופר חשוב שכדאי מאוד להתייחס אליו ברצינות. בסוף המשקל משפיע על סוג ברכב שאיתו נוכל לגרור ומשפיע מאוד על המאמץ הנדרש מהרכב הגורר.

לסיכום

לישראלי הממוצע יש עוד תהליך לעשות כדי להיות בסטנדרט הבטיחותי והעיצובי של האירופאי, אך אנחנו בישראל ויכולים להרוויח גם מההיצע של הקראוונים המיוצרים בישראל וגם מאלו שבאירופה. תהליך הבאת קראוון אירופאי מחו"ל דורש מיסוי ותהליך בירוקרטי ארוך ויקר בעוד שקראוונים ישראלים החלו להבנות ולהימכר בשנים האחרונות במחיר נוח יותר מאלו האירופאים. היוקרה של הקראוונים האירופאים הינה מוצדקת מאחר והם מוכיחים את שמירת הערך שלהם גם לאחר שנים בעוד הקראוונים הישראלים מאבדים הרבה מערכם גם לאחר שנה בודדת. מזג האויר הינו גורם משמעותי בחומרים מהם מורכב הקראוון ולכן אם אתם מיעדים את הקראוון לעמידה בתנאי מזג אויר קשים לאורך זמן (באויר הפתוח ללא קירוי או מחסה) שימו לב ובחנו טוב בעיקר את איכות חומרי הגג, הבידוד והפלסטיקה מהם מורכב הקראוון.

 

 

 

RENT IL
לוח ההשכרה של ישראל

רנט איי אל אתר ההשכרה של ישראל. באתר תתצאו כל מה שרצן לשכור בריסה ארצית. אין סיבה לנסוע רחוק מגוון ענק של ציוד להשכרה מעשרות מפרסמים הכל באתר אחד

הצטרף כבר עכשיו ללוח ההשכרה עם מאגר גדול של השכרות בישראל
מאמרים נוספים בנושא חופשה עם קרוואנים, מידע כללי
בניית בית על גלגלים
מידע כללי

בית על גלגלים

איך בונים בית על גלגלים? סגנון החיים הנוודי על גלגלים תפס תאוצה והפך מאוד פופולרי היום. אחרי שנתיים בתוך מגפת הקורונה שבה נשארנו תקועים בבית,

קרא עוד »
כמה משקל מותר לרכב לגרור
מידע כללי

איך בודקים כושר גרירה לרכב?

במידה ויש לכם וו גרירה מותקן תוכלו לראות ברישיון הרכב כמה מותר לרכב שלכם לגרור. בחלק מהרכבים תראו שני משקלים שמתייחסים לשני סוגי נגררים עם

קרא עוד »
מה תרצו להשכיר?
קרוואנים
קרוואנים
ציוד לאירועים
ציוד לאירועים
פיגומים
פיגומים
פוד טרק
פוד טרק
נגררים
נגררים
נגרר קירור
נגרר קירור
מתנפחים
מתנפחים
מכונות מזון
מכונות מזון
כלי עבודה
כלי עבודה
גנרטורים
גנרטורים
גינון
גינון
במות הרמה
במות הרמה
אוטו קרוואן
אוטו קרוואן
אוהלים
אוהלים
רכבים
רכבים
כל הקטגוריות:
יש לך מוצרים להשכרה?

הצטרף עכשיו לאתר ההשכרה של ישראל, הפרסום באתר כרגע ללא עלות.