כמה עולה ביטוח לקרוואן נגרר?

כמה עולה ביטוח של קרוואן נגרר

קרוואן נגרר הינו פתרון מצוין למי שרוצה להשתמש בקרוואן למטרות טיולים ולא להחזיק רכב ממונע נוסף שעלויות הטסט והתחזוקה שלו גדולות יותר.

בשנים האחרונות, עם התעוררות רכישת קראוונים בארץ, החלו גם תופעות חיוביות פחות להתרחש – גניבה של קרוואנים משטחים פתוחים ואף מחניות פרטיות, גניבות של קראוונים נגררים קלים יחסית שכן אפשר להגיע אל הנגרר ולחברו אל גורר אחר מבלי לבצע הרבה רעש או צורך במפתחות. על מנת להבטיח שההשקעה הכלכלית שלכם לא תרד לטימיון יש לבטח את הקרוואן ולבצע הגנה מפני גניבה כמה שניתן.

במאמר זה תקבלו כמה טיפים להגנה על הקרוואן ומושג לגבי עלויות הביטוח של קרוואן נגרר שכדאי לקחת אותם בחשבון:

עלות ביטוח לקרוואן נגרר

ישנם סוגים שונים של קראוונים נגררים למגורים וניתן לסווגם בהתאם לגודלם, משקלם, האביזרים הנלווים וכמות המיטות שבהם. כמו כן, ישנם ביטוחים שונים עבור קרוואן נגרר – וזאת בהתאם לצורך שלכם, האם אתם שוכרים את הקרוואן או משכירים אותו לאחרים? האם הוא לשימושכם האישי?

בגדול, מחיר ביטוח חובה הינו בסביבות 250-300 שקלים בשנה,

ביטוח מקיף לקרוואן נגרר תלוי בערכו הכללי (בכפוף לפרימיה מינימאלית) ולרוב יהיה בשווי של 3 אחוזים מערכו, אך לא פחות מכ 2500 ש"ח.

הביטוח יכלול את הנהגים הרלוונטיים שגוררים את הקרוואן הנגרר ולכן לגיל המבוטח/ת ולתקופת החזקת רישיון הנהיגה שלהם יש גם כן השפעה על מחירו.

עלות ביטוח לקרוואן נגרר

דרישות אבטחה שהביטוח מקיף מבקש

רוב הביטוחים ידרשו העמדה של הקרוואן הנגרר בלילות בתוך חניון מואר ובנוסף למגן אותו באמצעים להפחתת הסיכון כדלהלן: סנדל על הגלגל + מנעול תלי 16 מ"מ ו/או כיסוי פלדה להתקן הריתום הננעל גם הוא במנעול תלי 16 מ"מ ו/או למגן תפוח. המחיר בעבור מנעולים מגיע גם כן לכמה מאות שקלים אך הוא (בתקווה) חד פעמי, החניה בתוך חניון מואר הינה דרישה המקשה על בעלי קרוואנים נגררים שמחנים בערים הצפופות ויש לקחת את דרישה זו בחשבון הכללי טרם גרירת הקרוואן. בביטוחים לקרוואנים נגררים ששווים גבוה מ130,000 שח נדרשים גם להתקין מערכת איתור פעילה ומוצפנת בכלי אשר מופעלת כל זמן שהקרוואן לא מאויש. רבים משתמשים בairtag או במערכת GPS  לאיתור מיקום הקרוואן גם בכלים ששווים נמוך מהאמור מעלה.

כיסויים רחבים של פוליסה לקרוואן נגרר יכולות לכלול גניבה של קרוואן אך גם נזק הנגרם מפריצה וגניבת חלקים מהמרכב או התכולה המורכבת דרך קבע בקרוואן, ביטוח צד שלישי יכול לכלול גם תאונות של אורחים שנפגעו מהקרוואן ושירותי דרך וגרירה כתוצאה מתאונה. לכל אלו ועוד יש עלות במחיר הביטוח המיועד לקרוואן הנגרר.

בהשכרת קרוואן נגרר יש לבטחו גם כן בהתאם לתנאי חברת ההשכרה.

לסיכום כמה עולה ביטוח לקרוואן

לסיכום, בבואך לרכוש ביטוח עבור הקרוואן עליך להביא בחשבון מי הנוהג ברכב הגורר? מה שוויו המוערך של הקרוואן הנגרר? היכן הקרוואן הנגרר יחנה ובאילו אמצעים נוספים למיגון נגד גניבות תשתמשו? עלות ביטוח החובה הינו בגובה של כ250 שח לשנה אך עלותו של הביטוח המקיף הוא כ3 אחוזים משוויו של הקרוואן הנגרר ולא פחות מכ2500 שח לשנה.

 

 

RENT IL
לוח ההשכרה של ישראל

רנט איי אל אתר ההשכרה של ישראל. באתר תתצאו כל מה שרצן לשכור בריסה ארצית. אין סיבה לנסוע רחוק מגוון ענק של ציוד להשכרה מעשרות מפרסמים הכל באתר אחד

הצטרף כבר עכשיו ללוח ההשכרה עם מאגר גדול של השכרות בישראל
מאמרים נוספים בנושא חופשה עם קרוואנים