האם מותר להשכיר נגרר לאנשים?

חוקים השכרת נגררים

האם מותר להשכיר נגרר לאנשים ? מה החוקים בכל מה שקשור להשכרת נגררים ? האם כל אחד יכול לקחת נגרר ולהשכיר אותו לאחרים?  במאמר הבא נענה לכם על מספר שאלות שיעשו לכם סדר בכל הנושא של השכרת נגררים

על פי חוק במדינת ישראל במידה ורוצים להשכיר כלי רכב לצד ג' נדרש להיות חברה להשכרת רכב. כל עוד משרד התחבורה לא העניק לכם את הרישיון של חברת השכרת רכב אסור לכם להשכיר רכבים לצד ג'. אז מה לגבי נגרר האם הוא נחשב כלי רכב?

 

נגרר לא נחשב כלי רכב מנועי

נגרר מוגדר ברישוי שלו כגרור ולא כרכב מנועי ולכן אפשר לומר שיש פירצה בחוק שבה ניתן להשכיר עגלות וקרוואנים נגררים מבלי שתהיו בפועל חברה להשכרת רכב. יחד עם זאת בביטוח נדרש כן לבטח ביטוח עם סעיף השכרה. לקרוואנים נגררים עושים גם כמובן ביטוח מקיף ההמלצה שלנו היא לוודא שיש ביטוח עם סעיף השכרה שלא במקרה של נזק חברת הביטוח תנסה להתנער מאחריות.

 

כמה לוקחים על השכרת נגרר ליום? מחיר השכרת נגרר ליום:

השכרת נגררים ליום המחירים נעים בין 100-300 ש"ח ליום. תלוי כמובן בגודל הנגרר והמשקל שלו. אם אתם חושבים על להשכיר את הנגרר שלכם לאחרים אני לא בטוח שבשביל 100 ש"ח תרצו לענות לטלפון לתאם עם בנאדם שיבוא לקחת ולתאם איתו שיחזור. לדעתי זה יותר מידי כאב ראש בשביל 100 ש"ח ליום אלה אם כן באים לקחת אותו לכמה ימים.

לכן ההמלצה שלי היא: לא משנה מה המחירים שיש בשוק תחשבו על מחיר שבשבילו אתם מוכנים להשכיר את הנגרר למישהו וזה המחיר שתקחו.

אלו שנותנים מחירים של 100 ליום בדרך כלל הם מחזיקים כמה וכמה נגררים וכל מסירה וקבלה של נגרר הם לא טורחים הרבה בשביל זה לכן הם יכולים לעבוד במחירים כאלו זולים יחסית.

השכרת נגררים בביתר עילית

 

מה העלויות אחזקה וביטוח לנגרר?

עלויות שנתיות של נגרר הם זניחות יחסית אגרת טסט תהיה בין 70-200 ש"ח לשנה. ביטוח חובה 400-700 ביטוח צד ג' עוד כמה מאות שקלים. מעבר לזה לנגררים אין הרבה מכלולים ולכן אין הרבה בלאי.

 

איזה בלאי יש לנגרר?

כמו שכתבתי בפסקה הקודמת לנגרר אין הרבה דברים שיכולים להיהרס ולכן אין הרבה בלאי. דברים שיכול להיות להם בלאי הם: צמיגים, מנורות מאחורה, שקע חשמל, כף ריתום, לחלק מהנגררים יש גם ברקסים וידית אמברקס. בדרך כלל הנזקים הם בצמיגים ובמערכת החשמל. יש לחלק גדול מהנגררים גם דלתות עם סוגרים וצירים במכלולים אלו עם הזמן נהיה גם בלאי ומידי פעם צריך לקחת את הנגרר לתחזוקה אצל מסגר.

אל תוותרו על ביטחונות מהשוכר

ההמלצה שלי היא לא להשכיר לאף אחד בלי פיקדון כספי. שגם במידה ויש נזק לנגרר יש לכם סכום כספי שתוכלו להשאיר אצלכם על מנת לתקן את הנזק. לכן מאוד חשוב לעשות גם חוזה השכרה שמראש יידע השוכר מה העלות של כל נזק ושהכל באחריותו.

 

אילו נזקים באחריות השוכר?

בגדול הכלל הוא שכל נזק שנגרם משימוש לא סביר או לא נכון ישלם השוכר על הנזק. צמיגים הם באחריות השוכר (הלקוח) במידה ויש נזק לצמיג זה לא באחריות המשכיר (בעל הנגרר). בחוזה נכון מחייבים על הנזק כולל הטרחה של זמן הטיפול בנזק. ללכת לפנצ'רייה או לחשמלאי זה ידרוש מאיתנו זמן לכן במקרה של נזק נחייב את השוכר גם על העלויות הנלוות מעבר לנזק.

 

באילו דרכים ניתן לקחת פיקדון מהלקוח?

הכי טוב לקחת מזומן מראש גם על ההשכרה וגם כסף כפיקדון. הרבה פעמים לקוחות אין להם יכולת לתת את הכסף במזומן יש מסוף באשראי שאפשר להקים שבו ניתן לתפוס מסגרת בכרטיס אשראי ובמידה ויש נזק לחייב את הכרטיס. צ'יקים זה פחות מומלץ. לא לכל צ'יק יש כיסוי ולפעמים תרצו לקחת רק חלק מסכום הפיקדון ובמידה והסכום בצ'יק גדול יותר אתם תהיו בבעיה. וצ'יק עם סכום פתוח אף אחד לא ישאיר לכם.. מה שכם אפשר לבקש שניים או שלושה צ'יקים שבכל צ'יק יש את חלק מהסכום.

 

כמה כסף לקחת פיקדון מהשוכר?

הכלל שלי הוא לקחת סכום בשווי הנזקים שעתידים להיות. בהשכרת רכב לדוגמא לוקחים פיקדון את גובה ההשתתפות עצמית שיש מול הביטוח. בנגרר לדעתי כדאי לקחת 1500-2000 ש"ח לא פחות ואם אפשר יותר מה טוב.

 

מה העלויות אחזקה וביטוח לנגרר?
מה העלויות אחזקה וביטוח לנגרר?

מה לגבי קנסות, מצלמות תנועה, כבישי אגרה?

בחברות ההשכרה שומרים על מסגרת האשראי שתפסו ללקוח לפחות לשלושה חודשים מיום ההשכרה בדיוק בשביל כל ההוצאות האלה שיכולות פתאום להגיע אלינו בדואר אחרי כמה שבועות. לכן באידיאל לעבוד רק עם כרטיסי אשראי ולא עם מזומן או צ'יק שבסוף יום ההשכרה בא הלקוח ורוצה לקבל את הפיקדונות שהשאיר אצלכם בחזרה.

 

לסיכום:

מותר להשכיר נגרר לאחרים גם אם אתם לא חברת השכרת רכב. אם עובדים בצורה נכונה ומסודרת נמנעים מבעיות וויכוחים מול השוכרים. תתנו מחיר לפי מה שמשתלם לכם ולא לפי מה שמפרסמים בחדרה או בבני ברק.

מוזמנים להצטרף אלינו לאתר רנט אי אל ולפרסם את הנגרר שלכם גם להשכרה באתר שלנו.

RENT IL
לוח ההשכרה של ישראל

רנט איי אל אתר ההשכרה של ישראל. באתר תתצאו כל מה שרצן לשכור בריסה ארצית. אין סיבה לנסוע רחוק מגוון ענק של ציוד להשכרה מעשרות מפרסמים הכל באתר אחד

הצטרף כבר עכשיו ללוח ההשכרה עם מאגר גדול של השכרות בישראל
מאמרים נוספים בנושא מידע כללי, מידע נגררים להשכרה
בניית בית על גלגלים
מידע כללי

בית על גלגלים

איך בונים בית על גלגלים? סגנון החיים הנוודי על גלגלים תפס תאוצה והפך מאוד פופולרי היום. אחרי שנתיים בתוך מגפת הקורונה שבה נשארנו תקועים בבית,

קרא עוד »
כמה משקל מותר לרכב לגרור
מידע כללי

איך בודקים כושר גרירה לרכב?

במידה ויש לכם וו גרירה מותקן תוכלו לראות ברישיון הרכב כמה מותר לרכב שלכם לגרור. בחלק מהרכבים תראו שני משקלים שמתייחסים לשני סוגי נגררים עם

קרא עוד »