האם צריך רישיון מיוחד לנהוג ברכב עם קרוואן או עגלה נגררת

האם צריך רישיון מיוחד לנהיגה בנגרר

אין צורך בהיתר או רישיון מיוחד על מנת לנהוג ברכב עם נגרר. לשון החוק הוא שחובה על כל נהג להיות בקיא בהפעלת הרכב. אז במידה ואתם לא יודעים להשתמש ברכב עם נגרר כדאי לתמרן ולהתאמן קצת לפני שעולים לכבישים מהירים.

השימוש בעגלה נגררת או קראוון נגרר משמשת אנשים פרטיים ובעלי עסקים רבים מידי יום. שכן, הליך זה מאפשר לכל אחד להוביל ציוד ממקום אחד לאחר. יצאנו לבדוק את הנושא מקרוב, כדי להבין אם צריך רישיון נהיגה לרכב עם נגרר או שמא,  אפשר להשתמש ברישיון הקיים. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתדעו אם מדובר בהליך שתוכלו לבצע.

הקדמה – אלה הדברים שתוכלו לגרור באמצעות העגלה או הקראוון

חשוב לציין תחילה שיש שורה ארוכה של דברים שתוכלו לגרור באמצעות עגלה נגררת. בחרנו להציג בפניכם את האפשרויות הנפוצות ביותר:

  • בעלי חיים
  • ציוד טיולים
  • כלי עבודה
  • ציוד ספורטיבי
  • ציוד חקלאי ועוד
  • קרוואן נגרר
  • רהיטים

 

האם תצטרכו רישיון מיוחד בשביל זה? לא בהכרח

ניגש ישר לעניין ונציין שנכון לרגע כתיבת מילים אלה, החוק מאפשר לכל אדם להוביל נגרר או קרוואן במידה ויש ברשותו רישיון מדרגה B, כל עוד המשקל של הנגרר או הקרוואן לא עולה על 1,500 קילו. ראוי לציין כי יש כמה תקנות שחשוב להכיר בהקשר זה והן יובאו בהרחבה בהמשך המאמר. מי שצפויים לגרור עגלה או קרוואן שמשקלם נע בין 1,500 קילו ל – 3,500 קילו יצטרכו להצטייד ברישיון נהיגה מדרגה C1.

 

תכירו את ההגבלות של שימוש בגרר

קיימים 3 פרמטרים חשובים שצריך להתחשב בהם בעת השימוש בעגלה נגררת או קרוואן נגרר:

  • משקל
  • רוחב
  • מידות הנגרר

 

חשוב לבחון אותם באופן מעמיק טרם השימוש בנגרר, כדי שתוכלו להיות בטוחים בכך שאתם נוהגים כחוק ושומרים על הרכבים והולכי הרגל שיימצאו בסביבתכם.

 

הידעתם? החוק אוסר על גרירה במקרים מסוימים

חשוב לדעת שמשרד התחבורה קבע שישנן דרישות מסוימות שצריכות לבוא לידי ביטוי בעת שימוש בעגלה נגררת או קרוואן נגרר. כלי תחבורה שמשמשים להסעה של נוסעים בתשלום אינם יכולים להוביל נגרר בהתאם לקבוע בחוק. ראוי להוסיף כי אוטובוסים זעירים ורגילים שאינם מסיעים נוסעים בתשלום נכללים גם כן באיסור זה. חלק מהרכבים החשמליים ומי שיש ברשותם רכב שיש בו פחות מ – 4 גלגלים צריכים לדעת שהחוק פוסל אותם מלהשתמש בנגררים, כך שאלה צריכים למצוא רכב חלופי שיבצע את הגרירה.

 

יש מקרים חריגים שמצריכים היתר

רגע לפני סיום, נציין שתצטרכו להשיג היתרים או אישורים מיוחדים שיימסרו תוך שיקול דעת של נציג מטעם משרד התחבורה, מדובר למשל במקרים שבהם יש צורך בגרירה של יותר מגרור אחד, התקנה של וו גרירה ברכב ועוד. אלה יצריכו קבלת אישור בכתב שיירשם גם ברישיון הרכב.

 

לסיום

ישנם מקרים מסוימים שמאפשרים לנהוג ברכב עם קרוואן נגרר ועגלה נגררת ללא רישיון נהיגה לקרוואן. בשלב זה אתם מכירים במקרים אלה ויודעים באילו מצבים תצטרכו להשיג רישיון מיוחד ומתי תוכלו להשתמש ברישיון שקיים ברשותכם, כך שאתם יכולים לצאת לדרך ולנהוג כחוק.

 

RENT IL
לוח ההשכרה של ישראל

רנט איי אל אתר ההשכרה של ישראל. באתר תתצאו כל מה שרצן לשכור בריסה ארצית. אין סיבה לנסוע רחוק מגוון ענק של ציוד להשכרה מעשרות מפרסמים הכל באתר אחד

הצטרף כבר עכשיו ללוח ההשכרה עם מאגר גדול של השכרות בישראל
מאמרים נוספים בנושא מדריכים למשכיר, מידע נגררים להשכרה
כמה משקל מותר לרכב לגרור
מידע כללי

איך בודקים כושר גרירה לרכב?

במידה ויש לכם וו גרירה מותקן תוכלו לראות ברישיון הרכב כמה מותר לרכב שלכם לגרור. בחלק מהרכבים תראו שני משקלים שמתייחסים לשני סוגי נגררים עם

קרא עוד »
השכרת גנרטור רתכת
מדריכים למשכיר

למה חשוב שיהיה לגנרטור מייצב מתח

אנשים פרטיים ובעלי עסקים מסתייעים לא פעם בשירותיהן של חברות להשכרת גנרטורים, מכיוון שהם מעוניינים במכשיר שיספק להם זרימה של חשמל במקרי חירום. בחירה בהליך

קרא עוד »
מתכון להכנת אייס קפה
מדריכים למשכיר

איך מכינים אייס קפה בבית?

יש מעט אנשים שמכירים בסודות שעומדים מאחורי הכנת אייס קפה לבד בבית. אם אתם לא נמנים בין אנשים אלו, כדאי שתדעו שהמשקה הצונן, המעורר והאהוב

קרא עוד »
מכונת ברד להשכרה בירושלים
מדריכים למשכיר

איזה תרכיז צריך לשים למכונת ברד

שימוש במכונת ברד להשכרה מצריך היכרות מעמיקה עם סוג התרכיז המתאים שיוביל להכנת משקה על הצד הטוב ביותר. בשורות הבאות יוצג בפניכם כל המידע הרלוונטי

קרא עוד »